HelTriCup 09: 23.6.2009 2. Rykäsy










MYL Sija Etunimi Sukunimi Uinti Pyörän jälkeen Loppuaika CUP-pisteet

1 Markus Kemetter 00:11:30 00:42:20 01:04:01 10

2 Jens Dahlman 00:10:47 00:44:08 01:04:15 8

3 Lassi Hakulinen 00:12:08 00:46:10 01:05:44 6

4 Markku Parkkonen 00:10:02 00:43:44 01:06:20 4

5 Esko Lahti 00:12:25 00:46:07 01:06:50 3

6 Juha Heikkinen 00:12:39 00:46:02 01:07:57 2

7 Hans Vallden 00:12:52 00:46:24 01:08:19 1

8 Jarkko Vesikansa 00:12:46 00:48:06 01:08:59 1

9 Petri Hietanen 00:11:35 00:46:39 01:09:31 1

10 Tuomas Maisala 00:16:25 00:51:02 01:09:31 1

11 Valtteri Kyllönen 00:11:30 00:47:56 01:10:56 1

12 Teemu Lehto 00:13:55 00:50:17 01:11:44 1

13 Robert Nyman 00:11:05 00:46:01 01:12:25 1

14 Oskari Westerholm 00:13:49 00:49:55 01:14:40 1

15 Joonas Helander 00:12:39 00:49:55 01:15:34 1

16 Christer Lybeck 00:14:03 00:53:00 01:17:01 1

17 ?? Hietanen 00:15:27 00:55:46 01:17:52 1

18 Antti Jussila 00:17:07 01:00:37 01:23:00 1

19 Jarkko Koivunen 00:15:32 00:57:13 01:24:35 1

20 Jarkko Kovanen 00:14:40 01:01:42 01:25:06 1

21 Jussi Malinen 00:15:19 00:58:07 01:26:05 1

22 ?? Ruoho 00:17:16 01:02:30 01:31:39 1

23 Lindqvist Marcus 00:12:03 00:46:07 ?? 1








NYL Sija Etunimi Sukunimi Uinti Pyörän jälkeen Loppuaika

1 Merja Kiviranta 00:09:44 00:45:30 01:06:55 7

2 Suvi Tiainen 00:11:54 00:46:07 01:08:12 5

3 Henrika Malmström 00:12:12 00:50:15 01:11:56 3

4 Krista Tenhunen 00:10:42 00:47:17 01:13:30 2

5 Susanne Heinonen 00:15:20 00:56:33 01:18:38 1

6 Petra Stenfors 00:13:17 00:55:40 01:21:34 1

7 Jola Purme 00:15:53 00:58:20 01:27:30 1

8 Mari Marttinen 00:12:10 00:55:24 01:27:31 1








M40 Sija Etunimi Sukunimi Uinti Pyörän jälkeen Loppuaika

1 Olli Mikkola 00:11:54 00:45:45 01:06:55 10

2 Alexander Stubb 00:12:40 00:46:12 01:08:30 8

3 Harri Ovaskainen 00:13:11 00:46:12 01:08:45 6

4 Petteri Helanne 00:13:55 00:51:34 01:14:09 4

5 Sami Mäki-petäys 00:13:38 00:51:26 01:15:22 3

6 Pasi Raatikainen 00:14:21 00:53:43 01:18:27 2

7 Raif Josepoff 00:14:55 00:54:23 01:21:56 1

8 Antti Lauslahti 00:14:16 00:55:50 01:22:29 1

9 Juha Välimäki 00:13:26 00:58:50 01:26:50 1

10 Mikko Tuovio 00:14:46 01:02:32 01:34:04 1

11 Ilkka Gramen 00:18:36 01:08:19 01:38:39 1








N40 Sija Etunimi Sukunimi Uinti Pyörän jälkeen Loppuaika

1 Minna Jentse 00:16:07 00:58:45 01:26:30 5

2 Hanna Vauhkonen 00:16:20 01:01:16 01:27:40 3

3 Satu Alavalkama 00:14:46 00:59:43 01:28:00 (?) 2








M50 Sija Etunimi Sukunimi Uinti Pyörän jälkeen Loppuaika

1 Pekka Saarinen 00:15:01 00:49:34 01:11:29 5

2 Jussi Madekivi 00:13:43 00:52:33 01:16:41 3

3 Markku Björn ?? 00:55:00 01:21:26 2









Keskeytys tai epäselvät tai keskeytys






NYL Aino Vesikansa 00:13:11 Kesk Kesk

MYL Markos Mölsä 00:11:09 00:45:23 Kesk